Spor Yöneticisi Burak Öztürk Denizli Güncel Sağlık Ailesinde

0
400

Denizli’nin genç Spor Yöneticilerinden Burak Öztürk Denizli Güncel Sağlık ailesine katıldı. Öztürk yazılarıyla Denizli halkını bilinçlendirecek.

Pozitif Kalkınma Derneği kurucusu Spor Yöneticisi Burak Öztürk bilgi, birikim ve tecrübesini Denizli halkı ile paylaşacak.

Spor kültürü ve endüstrisi üzerine yazılarıyla Denizli halkını bilinçlendirecek olan Öztürk’ün yazılarını sitemizden takip edebilirsiniz.

 


Burak Öztürk Kimdir?

1987 tarihinde Denizli’de dünyaya geldi. ilk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden 2010 tarihinde mezun olduktan sonra bir süre muhasebe bürosunda çalıştı. Daha sonra hayatında yeni bir perde açan Öztürk, Spor Akademileri sınavlarına hazırlandı. 2009 yılında Pamukkale Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünü kazandı. Öğrencilik yılları boyunca çeşitli öğrenci toplulukları ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi bünyesinde gönüllülük ve sivil toplum faaliyetleri içinde yer aldı. Lisans döneminde bilimsel çalışmalarına başlayan Öztürk’ün Denizlispor ve Denizli Büyükşehir Belediyespor kulüpleri üzerine yaptığı “Profesyonel Spor Kulüplerinin Kurumsal Yapısının İncelenmesi” konulu çalışması beğeni topladı. Çeşitli dernekler, bakanlıklar, belediyeler ve birçok kuruluş bünyesinde organizasyon, proje ve etkinlikler içinde yer aldı. Habitat Derneği çatısı altında “Paramı Yönetebiliyorum” projesi kapsamında çok sayıda gence finansal bilinç eğitimleri verdi. 2012 yılından bu yana Milli Sporumuz Hemsball’un tanıtılması ve yaygınlaşmasında rol aldı. Yerel ve ulusal birçok basın kuruluşu bünyesinde köşe yazarlığı ve spor müdürlüğü yaptı. Özel dersanelerde İktisada Giriş, Temel Bilgi Teknolojileri, Genel Muhasebe gibi derslere girdi. Beden Eğitimi Öğretmenliği Formasyonu alarak öğretmenlik yetkinliği kazandı. Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapıyor. 2016 yılından itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Spor Eğitim Uzmanı olarak görev yapıyor. Hemsball 2. Kademe, Wellness 1 Kademe antrenörlük belgesi sahibi. Atletizm Ulusal Hakemliği görevini yürüten Öztürk, aynı zamanda Voleybol, Basketbol, Hokey branşlarında hakemlik hizmeti veriyor.

Hemsball başta olmak üzere birçok sportif faaliyet, proje ve organizasyonun içinde yer alan Öztürk 2018 yılında Pozitif Kalkınma Derneği (POZDER)’ni kurdu. Spor endüstrisinin ülkenin gelişimine ve ekonomik büyümesine önemli katkılar sağlayacağına inanan Öztürk, bu alanda sportif, bilimsel ve kültürel çalışmalarına devam ediyor.