Artı Koleji’nde Cumhuriyet Coşkusu

0
292

Çağdaş eğitim anlayışı ve tertemiz doğasıyla her zaman bir adım önde olan Çamlık Artı Koleji, Cumhuriyet Bayramı’nda da farkını ortaya koydu.

Çamlık Artı Koleji öğrencileri, velileri ve öğretmenleri Cumhuriyet Bayramı ve haftasını dolu dolu geçirdi. Dans, müzik, eğlence, görsel sanatlar, yürüyüş ve sporun bir arada olduğu etkinliklerde Artı’lı miniklerin coşkusu görülmeye değerdi.

HARİTAYA YÜREKLERİNİ KOYDULAR

Cumhuriyetin 95. yılını kutlayan Artı Koleji öğrencileri, okul müdürü ve görsel sanatlar öğretmeni Ceyda Gökçe’nin yönetiminde Cumhuriyet konulu bir Türkiye haritası hazırladılar. Türk Bayrağı, Atatürk resmi ve Yaşasın Cumhuriyet yazısının olduğu haritanın üzerine el baskısı motifi yaptılar. Her baskının Anadolu coğrafyasının değerini temsil ettiği anlamlı etkinlikte minik ellerden çıkan eserler hem duygulandırdı hem de gururlandırdı.

DANS, MÜZİK, EĞLENCE ARTI FARKIYLA

Okulun spor salonunda devam eden etinliklerde konuşmaların ardından şiirler okundu, efeler zeybek oynayarak heybetini konuşturdu, kurdele dansı ve vals gösterisi ise büyüledi. Orotoryo ile estetik ve sanat zirve yaptı.

BANDO TAKIMI GÖSTERİLERİN VAZGEÇİLMEZİ

Cumhuriyet Bayramını okul dışında da hissettiren öğrenciler bando takımı ile Çamlık’ı karış karış dolaştı. Marşlar eşliğinde gerçekleşen etkinlikte orkestranın uyumu muhteşemdi.

YEMYEŞİL DOĞANIN İÇİNDE CUMHURİYET KOŞUSU

Denizli’nin en güzel yerlerinden Çamlık bölgesinin tam ortasında yer alan Artı Koleji, bu farkını Cumhuriyet Koşusu ile taçlandıracak. Hafta boyunca elverişsiz hava koşulları sebebiyle gerçekleşemeyen sportif etkinlikte hem doğa sevgisi hem sağlık teması en başta da tarihsel mirasımız Cumhuriyetin öneminin daha iyi anlaşılması için öğrencilere yönelik Cumhuriyet koşusu gerçekleşecek. Türkçe öğretmeni Samet Yeşilyurt yönetiminde yapılacak etkinlik 30 Ekim’de düzenlenecek.

BU COŞKU MISRALARLA ANLATILMAZ

Denizli’nin kalbi 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda da yapılan kutlamalarda Artı Koleji de yerini aldı. Askeri geçit töreni ile başlayan kutlamalarda Artı Koleji minikleri de protokolün önünden geçti. Coşkulu kalabalığın içinden sevgi ve gururu aynı anda yaşayan öğrenciler dolu dolu bir Cumhuriyet Bayramını geçirerek ileride büyüklerine küçüklerine anlatabilecekleri kahramanlık destanını geride bıraktı.