YEŞİLAY’dan Spor Konulu Ödüllü Yarışma

0
148

Yeşilay, dünyanın, Türkiye’nin ve özellikle gençlerin bağımlılıklara karşı dikkatini çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nı düzenliyor.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan yarışma ile bağımlılıklarla mücadelede YEŞİLAY, dünyanın dört bir yanından karikatür sanatçılarını dahil ederek mizah unsuruyla oluşturulan etkileyici mesajları topluma aktarmayı hedefliyor.

Yarışmanın konusu “Bağımlılıklara Karşı Sporun Önleyici Etkisi” olarak belirlendi. Hareketli yaşamın ve sporun bağımlılık yapıcı maddelerden uzak durulmasında önleyici bir gücü ve etkisi bulunmaktadır. Daha mutlu ve sağlıklı yaşamamız için büyük öneme sahip olan spor ve hareketli yaşam ile bireylerin, toplumun ve gelecek nesillerin bağımlılıklardan uzak kalmasını sağlanabilir. Bu sebeple spor ve hareketli yaşamın gücünü ve etkisini siz karikatüristlerin gözünden dünya ve gençler ile paylaşmak istiyoruz.  YEŞİLAY bağımlılığa karşı mücadeleyi destekleyen  tüm karikatür tutkunlarını yarışmaya başvurmanızı davet ediyor.