Hanım Ağa Yaşamını Yitirdi

0
618

Denizli’nin Hanım Ağası olarak bilinen Akça Şirketler Topluluğu’nun kurucusu Neslihan Akça vefat etti.

Denizli’de kadınlar için vizyon ve övünç kaynağı olan, Akça Şirketler Topluluğu’nu kurarak bugün bin kişinin ekmek yediği 300 milyonluk cirosu ile dev bir yapı haline gelmesini sağlayan Neslihan Akça hayata gözlerini yumdu.

Başarılarla dolu bir ömür geçiren Hanım Ağa lakaplı Akça, “Elin hamuruyla erkek işlerine karışma!” denildiği günlerde eşinin cezaevine girmesinden sonra önce ehliyet aldı sonra da şirketi kurarak 500’ün üzerinde kamyon flosuna sahip bir dev haline getirmişti.

Nilgün Ök: “İş Kadını Değince İlk Akla Neslihan Akça Gelir.”

Nilgün ÖK

AKPARTİ Denizli Milletvekili Nilgün Ök, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Akça ailesinin ve Denizli halkının acısını paylaştı: “Denizlide iş kadını denince ilk akla gelen Denizli’nin Hanım Ağası, Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB) onursal üyesi, Akça Şirketler Grubunun kurucusu, Neslihan Akça teyzemizin vefat ettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhumeye Allahtan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum.”

Berna Öztürk: “Neslihan Akça, Tüm Kadınlara Örnek Olsun”

Berna ÖZTÜRK

Akça’nın vefatını üzüntüyle karşılayan İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk şunları kaydetti: “Denizli’de gerçekten kadınlar için bir dönüm noktası, daha kadınlar iş hayatına yeni yeni giriyorken Denizli’nin Hanım Ağası, sevgili Semra Akça Acar’ın kıymetli annesi, DİKAB onursal üyesi Neslihan Akça’nın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Mekanı cennet olsun, Hayatı ve başarıları tüm kadınlara örnek olsun.”