Bakandan Renkli Bayram Kutlaması

0
286

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Sağlık Koordinasyon Merkezinde (SAKOM) Video Telekonferans (VTC) sistemi üzerinden 81 ilin Sağlık Müdürleri ve sağlık çalışanlarının Kurban Bayramlarını kutladı.

Sağlık Bakanı Koca, İl Sağlık Müdürlerine verdiği bayram mesajında, “Kritik bir zamanda hep birlikte önemli bir sorumluluğun yükünü omuzlarımızda taşıyoruz. Sağlık camiamız ambargolar, ekonomik krizler ve doğal afetler gibi olağanüstü durumlarda her zaman geçmişten gelen tecrübesi ile görevini başarı ile yürütmesini bilmiştir. Bizler toplumun en fazla mağdur olduğu, en kırılgan durumlarda fedakarca görev yapmayı hayat tarzı haline getirmiş bir ekibin mensuplarıyız. Bu fedakarlığın sürekliliği, doktorundan hasta bakıcısına kadar tüm çalışanlarımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda gelecek kaygısı duymadan hizmet vermesine bağlıdır. Hasta ve sağlık çalışanının kendini güvende hissedeceği, karşılıklı güvenin en üst düzeyde olduğu bir çalışma ortamı oluşturmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

“MİLLİLEŞTİRME PROJELERİMİZİ UYGULAMAYA KOYACAĞIZ”

Dr. Fahrettin KOCA

“Son günlerde maruz kaldığımız ekonomik saldırılar, tüm sektörlerde olduğu gibi, belki daha da fazla, sağlık sektörümüzü etkileyebilir” diyen Bakan Koca, konuşmasına, “Böyle risklere maruz kalmamak için uygulamaya konacak uzun vadeli çözümlerin içinde aktif olarak yer almanın milli bir vazife olduğuna inanıyorum.Tıbbi cihaz, sarf, ilaç ve aşı konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak yerlileştirme ve millileştirme projelerimiz sırasıyla uygulamaya koyacağız” şeklinde devam etti.

“MARUZ KALDIĞIMIZ DURUMU FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İl Sağlık Müdürleri ile Video Telekonferans sistemi üzerinden yaptığı görüşmede, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Maruz bırakıldığımız durumu fırsata çevirecek, bu vesileyle israftan kaçınacak ve kendi üretimimizi yapacak potansiyelimiz vardır. Bizler sağlık camiası olarak bunun öncüsü olmaya en uygun adayız. Milli duyarlılık, birlik ve beraberlik içinde olma gereğinin ortak bir duyguya dönüştüğünü gördüğümüz bu günlere önümüzdeki Kurban Bayramı ayrıca bir katkı sağlayacak ve bu ruhu güçlendirecektir.”

BAKAN KOCA, VTC SİSTEMİNDEN SAĞLIK CAMİASININ BAYRAMINI KUTLADI

Sağlık Afet Koordinasyon Merkezinde (SAKOM) bulunan VTC sisteminden İl Sağlık Müdürlerine seslenen, Bakan Fahrettin Koca, “Bu vesileyle başta siz yöneticiler olmak üzere tüm meslektaşlarımın, tüm çalışanlarımızın bayramını tebrik ediyor, Bayram günlerinde gece ve gündüz görev başında olacak olan arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum.” dedi.