O Hastane Acıpayam’ın Gururu Oldu

0
689

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ilçelerde bulunan sağlık tesislerini ziyaretleri kapsamında Acıpayam’da bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Acıpayam ziyaretinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat ve Başkan Yardımcısı Dr. Firdevs Akbaş Vayvada İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’e eşlik etti. İlçe ziyaretlerine Aile Sağlığı Merkezi’nden başlayan Öztürk merkezde yürütülen sağlık çalışmaları hakkında bilgi aldı. Aile Sağlığı Merkezlerinde özellikle kanser taramaları ve aşılara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Öztürk, 1. Basamak Sağlık hizmetlerinde koruyucu sağlık hizmetlerinin önemine vurgu yaptı. Aile Sağlığı Merkezi ziyaretinin ardından İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde de incelemelerde bulunan Öztürk son olarak Acıpayam Devlet Hastanesi Acil Serviste çalışan sağlık çalışanlarıyla görüştü, serviste tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti.

BELGESİNİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN ALDI
Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Kasım 2017 tarihinde yapılan ön inceleme ve değerlendirmenin ardından “Anne Dostu Hastane” tescili almaya hak kazanan ve bu özelliğiyle de Denizli’de ilk olan Acıpayam Devlet Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı tarafından Anne Dostu Hastane Belgesi gönderildi. Acıpayam Devlet Hastanesi ziyareti sırasında İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk Anne Dostu Hastane Belgesini Acıpayam Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Hulisi Deniz Oğuz’a verdi. Öztürk; “ Anne Dostu Hastane Ünvanı alan Acıpayam Devlet Hastanemizi kutluyorum. Başarı bir ekip işi. Bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.