Minikler Masalların Büyülü Dünyasında

0
228

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeni sezon oyunlarından biri olan “Masallar Diyarı isimli oyun Çameli’li çocuklarla buluştu.

Çameli Belediyesi Konferans Salonunda Çameli’deki anasınıfı öğrencileri, İlkokul 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencilerine hitap eden oyun, Türk kültürü masallarında yer alan “Keloğlan, Nasrettin Hoca” gibi değerlerlerle birlikte masalların büyülü dünyasında gezintiye çıkarıyor. Miniklerin hayal dünyasını canlandıran oyun hem eğlendiren hem de düşündüren yapısıyla dikkat çekti. Genel Sanat Yönetmeni Hakan Kurt’un yönettiği oyunda, Oğuzhan Çıplakoğlu anlatıcı rolüyle çocukların karşısına çıktı

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Belediye olarak sosyal etkinliklere önem veriyoruz sanatsal ve kültürel anlamda katkı sağlamak amacıyla her Perşembe sinema ve tiyatro etkinliği düzenliyoruz. Çocuklarımız bu etkinlikler sayesinde hem eğleniyorlar hem de öğreniyorlar. Belediye olarak bu eğitici ve öğretici etkinliklerimize kesintisiz devam edeceğiz.

Çocukların kültür ve sanat etkinliklerine katılmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Masallar Diyarı oyununu çocuklarımızla beraber izlemek istedik. Tiyatro Oyunu İçin Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ederim dedi.

Oyunu seyreden çocuklar gösteriyi çok beğendiklerini belirterek, “Bu gösteri ile hepimiz çok mutlu olduk çok eğlendik. çok teşekkür ederiz. Böyle etkinliklerin devam etmesini istiyoruz, dedi.