Beyin Cimnastiği Yapacaklar

2
370

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile PAÜ Münazara Kulübü işbirliğinde düzenlenen 6. Geleneksel Denizli Liselerarası Münazara Turnuvası 17 Şubat 2018 Cumartesi günü başlıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile PAÜ Münazara Kulübü işbirliğinde düzenlenen 6. Geleneksel Denizli Liselerarası Münazara Turnuvası 17 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 15.00’de PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nde başlayacak. 35 takımın 8 farklı konuda kıyasıya yarışacağı münazara turnuvasının çeyrek finali 18 Şubat 2018 Pazar günü saat 09.00’da PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nde, final maçı ve ödül töreni ise 19 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 09.00’da PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans salonunda yapılacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Bilge Naz Sak, liseler arası geleneksel münazara turnuvasının 6’ncısını düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Gençlere davet

Etkinliğin ilk gününde katılımcılara münazara eğitimi verileceğini kaydeden Sak, şöyle konuştu: “17-18-19 Şubat olmak üzere toplam 3 gün sürecek münazara turnuvası PAÜ İİBF Konferans Salonu’nda yapılacak olan final maçı ve ödül töreni ile sona erecek. Gençlerin kendilerini daha iyi ifade edebildiği ve fikirlerini savunma imkanı bulduğu münazara turnuvasına tüm gençlerimizi ve öğrencilerimizi davet ediyoruz. Bizlere her zaman destek olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ederim” dedi.

Münazaranın Faydaları Saymakla Bitmiyor

Bugün başlayan münazara turnuvası ile birlikte gençler konuşma kabiliyetlerini ortaya koyacaklar. Öte yandan dünyada yıllardır popüler olan ve ülkemizde de tekrar gelişim trendine giren münazara etkinliklerindeki amaç öğrencilerin daha iyi yetişmesini, doğru düşünme ve araştırma kapasitesini geliştirmeyi sağlamaktır. Ayrıca öğrencilere ders kitapları dışında başka kaynakları da araştırma ve değerlendirme fırsatı vermektedir. Kendi düşüncelerini özgürce savunma duygusu da kazandıran münazara kendine güvenme gibi pozitif etki de yapabilmektedir.

Yorumlar

  1. Haber siteniz haberlere o kadar ilgili ki geçen seneki görseli haber yapmış bravo !!!

  2. Hande Hanım ilginize teşekkür ederiz. Denizli Güncel Sağlık Ailesi olarak her türlü yapıcı eleştiriyi saygıyla karşılıyoruz. Fakat sizin burada bir yanılgınız var. Habercilikte, olaylar öncesi, sırası ve sonrası şeklinde 3 farklı zamanda verilebilir. Bu haberimiz de olay öncesi bir haberi ifade ettiği için, kuruluş olarak daha önceki yıllardan fotografları paylaşmayı uygun gördük. Henüz gerçekleşmemiş bir etkinliğin fotoğrafı olmaz. Umarız açıklamamız yeterli gelmiştir.