Küllerinden Doğdu

0
269

Talihsiz bir yangın sonucu kullanılamaz hale geldikten sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanıp 2016 yılında hizmete açılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, 2 yılda 400.000 kişiyi ağırladı.

2012 yılında çıkan yangın sonucu tamamen kullanılamaz hale geldikten sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek yapımı tamamlanan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, hizmete girdiği 2 yıldan bu yana kültür ve sanatın merkezi oldu. 16 Ocak 2012’de çıkan talihsiz bir yangında küle dönen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, sinemanın yanında konser ve tiyatro etkinliklerine de ev sahipliği yapacak bir şekilde yenilenerek 23 Ocak 2016’da Denizlililerin hizmetine sunulmuştu. Denizli’nin kalbinde, vatandaşların yürüme mesafesinde olan merkez, şehirde kültür ve sanat alanında büyük bir eksikliği kapatırken, toplam 7 gösteri salonu ile 2 yılda 400.000 kişiyi ağırladı. Sanat merkezi sinemanın yanında toplantı, tiyatro ve konser etkinliklerine de ev sahipliği yaptı.

Küllerinden yeniden doğdu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sanat merkezinin alevlerin arasından kültür ve sanatın kalbine uzanan yolculuğunu anlattı. Eski sinemanın yangında tamamen yok olduğunu hatırlatan Başkan Osman Zolan, “Sanat merkezimiz küllerinden yeniden doğacak’ diye vatandaşlarımıza söz vermiştik. Çok şükür verdiğimiz sözü tuttuk ve 2 yıl önce sinemamız perdelerini bir kez daha açtı” dedi. Modern mimarisiyle büyük beğeni toplayan sanat merkezinin 2 yılda 400 bin kişiyi ağırladığına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, “Sanat merkezimiz hizmete girmesiyle birlikte başta Gazi Bulvarımız olmak üzere tüm bölgeye bir hareketlilik geldi. Esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık. Şehrimize bir kez daha hayırlı olsun” diye konuştu.