Müzik İle Tedavi Bir Arada

0
300

Denizli Özel Sağlık Hastanesi Dünya Kanser Günü çerçevesinde kanser hastaların kemoterapi  tedavilerini    müzik eşliğinde verdi. Hastalarını yalnızca tıbbi olarak değil psikolojik olarak destekleyen hastanenin bu tutumundan hastalar oldukça memnun.

Kanser hastalığının her geçen gün artmasıyla, geliştirilen tedavilerle birlikte destekleyici tedavilerde  artmakta. Geçtiğimiz gün Denizli Özel Sağlık Hastanesi Medikal Onkoloji Kliniği, Dünya Kanser Günü nedeniyle  Medikal Onkoloji Servisinde tedavi alan hastalarına keman dinletisi ile moral verdi. Yapılan ikramlar ve müzik dinletisi eşliğinde tedavilerine devam eden hastalar durumdan oldukça memnundu.

Denizli Özel Sağlık Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Ömer Uyanık, Kanser hastalığının tedavisinde kişinin duygusal durumunun tedavi sürecini etkilediğini belirtti. Ayrıca müzik ve müzikle yapılan tedavinin ağrıları azalttığını, hastaların dikkatini başka bir odak noktasına çekerek onları rahatsız eden semptom, düşünce ve duygulardan uzaklaştırdığını, ruh sağlığını olumlu yönde etkilediğini söyledi. Dr. Uyanık “Hastalarımızın beden sağlıkları kadar ruh sağlıklarınıda önemsiyoruz ve onları bu anlamda elimizden geldiğince destekliyoruz” dedi.