Denizli’de Sigarayı Bırakanlara Ödül

0
744

Denizli, sigarayı bırakıyor ve sağlıklı hayata adım atıyor. Denizli’de “sigarayı bırakma” etkinlikleri düzenlenmeye devam ediyor.

Denizli’nin her köşesinde halkı bilinçlendiren stantlar açılırken sigarayı bırakanlar Pamukkale Toplum Sağlığı Merkezi’nde bir araya geldi.

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla Denizli Merkez ve ilçelerde bulunan Devlet Hastanelerinde Sigarayı Bırakma Stantları kuruldu. Stantlarda sağlık personelleri tarafından broşürler dağıtılırken, sigara için vatandaşlara sigaranın zararları anlatıldı ve sigara bırakma çağrısında bulunuldu. Vatandaşlar da sigara bırakma stantlarına yoğun ilgi gösterdi.

Pamukkale Toplum Sağlığı Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe ise İl Sağlık Müdür Vekili Op. Dr. Alpaslan Alsoy, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları Dr. Firdes Akbaş Vayvada ve Mehmet Burdurlu, Pamukkale İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşe Erdoğan, Pamukkale Toplum Sağlığı Merkezi Hekimi Dr. Mustafa Ali Ekiz ve sigarayı bırakan vatandaşlar katıldı.

MUSTAFA ALİ EKİZ: “SİGARA KULLANAN KİŞİLERE ÖRNEK OLACAK”

Pamukkale Toplum Merkezi Hekimi Dr. Mustafa Ali Ekiz, 9 Şubat Sigara Bırakma Günü’nün sigara bırakanların günü olduğunu, sigarayı bırakanların kendi iradeleriyle bıraktıklarını söyledi ve bundan sonra sigara bırakanların toplumda sigara kullanan kişilere örnek teşkil edeceğini söyledi.

AYŞE ERDOĞAN: “KENDİNİZE İYİLİK YAPIN, SİGARAYI BIRAKIN”

Pamukkale İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşe Erdoğan da: “Sigara evrensel bir sorun. Dünyada bir yılda yaklaşık 7 milyon kişi sigaraya bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybediyor. Kişi kendini seviyorsa sigara kullanmamalı ve kendisine zarar vermemelidir. Kendinize bir iyilik yapın ve sigarayı bırakın” dedi.

ALPASLAN ALSOY: “DENİZLİ’DE FARKINDALIK OLUŞTURDUK”

Denizli İl Sağlık Müdür Vekili Op. Dr. Alpaslan Alsoy da 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü adı altında tertip edilen etkinliklerin amacının, sigara kullanma alışkanlığı olan insanların sigaranın zararları konusundaki bilgilerini artırmak ve farkındalık oluşturmak suretiyle düzenlendiğini söyleyerek, “Bugün de burada sigarayı bırakan arkadaşlarımızla bir araya geldik. Kendilerini kutluyorum. Çevresindeki yakınlarına örnek olmalarını ve sigarayı bırakmalarında yardımcı olmalarını diliyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra sigarayı bırakan vatandaşlar tebrik edilerek belge ve hediye verildi.