“Önemli Olan Engelli Yaşayabilmek”

0
354

Denizlili AKUT Gönüllüsü Alper Patır, geçtiğimiz yıllarda turistik gezi için gittiği Ukrayna’da ağaçtan düşerek yaralanmıştı. Patır, geçirdiği cerrahi operasyonlar sonucunda hayata tekerlekli sandalye ile tutunmaya devam ediyor.

AKUT çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Patır, Türkiye’deki engelli kalma oranının çok az kısmının doğuştan olduğunu, pek çoğunun geçirilen kazalar nedeniyle yaşandığını belirtirken tüm vatandaşlardan karga tulumba taşıma ile değil profesyonel sağlık ekipleri tarafından kazazedelere yardım edilmesini rica etti.

AKUT Gönüllüsü Patır, önemli olanın engelli olmak değil engelli yaşayabilmek olduğunu belirtirken önemli olanın onlar için bir şey yapabilme olduğunu, ve ülkemizin son yıllarda bu konuda önemli yatırımlar da yaptığını ifade etti.

ÜNLÜLERDEN SİYASETÇİSİNE AKUT GÖNÜLLÜSÜ’NE DESTEK

Ünlülerden, siyaset dünyasından, AKUT Gönüllüsü Patır’a destek gecikmedi. Siyaset dünyasından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Valisi Hasan Karahan, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve Çocuklar Duymasın dizisinde “Çaycı Hüseyin” karakterini canlandıran Alparslan Özmol, “Fıs Fıs İsmail” karakterini canlandıran Süleyman Yağcı ve “Müsteşar Kemal” rolünde oynayan Ferdi Akarnur ve Seksenler Dizisi’nde “Susmuş” karakterini canlandıran Aydın Sarman çektikleri videolarla Patır’a destek oldu.