İspanya Semalarında Türk Bayrağını Gururla Dalgalandırdılar

0
316

İspanya’nın Tenerife kentinde yapılan Dünya Karate Şampiyonası’nda Enes Özdemir, Kutluhan Duran ve Mehmet Batuhan Özdemir’den oluşan genç erkek kata takımımız, finalde Mısır’ı 4-1 yenerek Dünya Şampiyonu oldu.

Karatede uluslararası takvimin en önemli organizasyonları arasında yer alan 10. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası, 25-29 Ekim 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Tenerife kentinde yapıldı. Santiago Martin Arena’da düzenlenen şampiyonada Enes Özdemir, Kutluhan Duran ve Mehmet Batuhan Özdemir’den oluşan genç erkek kata takımımız, finalde karşılaştığı Mısır karşısında 4-1 galip gelerek Dünya Şampiyonu oldu.

BATUHAN GURURUMUZ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Ümit Milli takım ile geçtiğimiz yıl Avrupa Şampiyonu olan 17 yaşındaki Denizlili milli sporcu Mehmet Batuhan Özdemir, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Doğan Karate İhtisas Spor Kulübü sporcusu genç Batuhan, elde ettiği başarıyla Denizli’nin gururu olmaya devam etti.

İBANOĞLU KUTLADI

Karate Türk Milli takımının yarışmalarını takip eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, ülkemize ve Denizli’ye genç takımlarda defalarca madalya sevinci yaşatan milli sporcu Mehmet Batuhan Özdemir’in Dünya Şampiyonu olmasıyla yeniden gurur duyduklarını belirtti. İbanoğlu, genç sporcu ve babasını arayıp elde edilen başarıdan dolayı kutladı.