Öğrencilerin Evi, PAÜ Kütüphanesi

0
644

Pamukkale Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nin fiziki ve altyapı imkânları geliştirilerek 830 öğrencilik kapasiteye ulaştı.7/24 açık olan kütüphane öğrencilerin evi gibi.

Göreve geldiği günden bugüne öğrencilerin talepleri doğrultusunda yaptığı; 7/24 açık kütüphane hizmeti, kütüphane önünde öğrencilere çorba ikramı, hizmete sunulan kütüphaneden şehrin belirli merkezlerine ücretsiz ulaşım sağlanması, öğrencilere yeni sosyal alanlar ve kafeler gibi çalışmalarla birçok ilke imza atan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının taşınmasıyla boşalan alanı da Merkez Kütüphanesi’ne dâhil ederek öğrencilerimizin hizmetine sundu.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ,  göreve geldiği Ağustos 2016 tarihinde mevcut kapasitesi 1.279 m2 alan ve 270 oturma kapasitesi bulunan Merkez Kütüphanesi’ni, Şubat 2017 tarihinde 1.929 m2’ye ulaştırarak 430 oturma kapasitesine çıkartmıştı. Yeni yapılan genişletme çalışmaları sonrasında ise PAÜ Merkez Kütüphanesi 3.129 m2’lik alanda 830 kişilik oturma kapasitesiyle PAÜ öğrencilerine ve akademisyenlerine hizmet verecek. Genişletilen kütüphanede, çalışma masaları yanında toplu çalışmalar için uygun odalar da yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ‘Aklın ve bilimin ışığında yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri ve rahatça ders çalışabilecekleri alanlar sağlamak amacıyla başlattığımız yenileme çalışmalarının bir parçası olarak Merkez Kütüphanesi’ni genişletmenin mutluluğunu ve öğrencilerimizin taleplerine yanıt verebilmenin huzuru yaşamaktayız. Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü ve üniversite yönetimi olarak daima öğrencilerimizin eğitim öğretim şartlarının iyileştirilmesi en öncelikli hedeflerimiz olacaktır’ şeklinde konuştu.