Denizli Kamu Hastanelerinde Dijital Dönüşüm Başladı

0
527

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Acıpayam Devlet ve Çameli Devlet Hastaneleri de EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek “Dijital Hastane” ünvanı almayı hak etti.

Sağlık alanında hız, güven, ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan dijital hastane çalışmalarına bir süre önce başlayan Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Denizli’de dijital bir dönüşüm başlatıyor. Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğiyle yürütülen çalışmalar sonunda Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından yerinde değerlendirme süreci bugün de Acıpayam Devlet Hastanesi ve Çameli Devlet Hastanesi’nde devam etti. Değerlendirmeler sonucunda bu hastanelerimiz de EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşıladığını pratikte başarılı bir şekilde göstererek Seviye 6 hastanesi olmaya hak kazandı.

Denizli Kamu Hastanelerinde Dijital Dönüşüm Başladı

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk Genel Sekreterlik olarak başlatılan birçok uygulamada; il ve ilçe diye ayrım yapmayıp aynı hizmeti ilçe hastanelerinde de verebilmek adına hep çalışmalar yaptıklarını dile getirerek yine hastanelerin dijitalleşmesinde de bu misyondan ayrılmadıklarını söyledi. Öztürk: “Yaptığımız çalışmalar sonucunda ilçelerimizde de artık il merkezindeki gibi kalite ve teknolojiyi ön planda tutan hizmetler standart olarak verilebiliyor. Ayrıca birçok ilçe hastanemiz yeni modern binasına taşınması ile birlikte fiziki açıdan ve tıbbi cihazlar açısından yenilenendi. Şimdi ise ilde ki iki büyük hastanemizden sonra ilçe hastanelerimizin büyük bir kısmında dijital sisteme geçiş de tamamlandı. 5 hastanemizden sonra bugün de Acıpayam Devlet Hastanemiz ve Çameli Devlet Hastanemiz EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Dijital Hastane ünvanını aldılar. İnşallah hedefimiz bütün hastanelerimizi bu belgeyle buluşturmak ve böylece ilimizde sağlıkta dijital bir dönüşümü gerçekleştirmek. Sağlık Bakanlığımızın önderliğinde tüm hastanelerimizde uzun süredir üzerinde çalıştığımız dijitalleşme çalışmalarımızda ciddi bir emek sarf eden hastanelerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.