7. Seviyeye Son Bir Adım!

0
1291

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Denizli Devlet Hastanesi EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Denizli’nin ilk Dijital Hastanesi ünvanını aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Yürütülen Dijital Hastane Modeli kapsamında Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından uzun süredir yürütülen çalışmalar meyvesini verdi. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğiyle yürütülen çalışmalar sonunda Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından Denizli Devlet Hastanesi’nde yerinde değerlendirme yapıldı. Değerlendirme sonucunda EMRAM seviye 6 kriterlerini yerine getiren Denizli Devlet Hastanesi Denizli’nin ilk Dijital Hastanesi oldu.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli Devlet Hastanesi’nin yapılan denetim sonucunda EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Dijital Hastane ünvanını almaya hak kazandığını söyledi ve şöyle devam etti: “ Bakanlığımızın başlattığı dijital hastane çalışmaları kapsamında Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak uzun süredir sağlık tesislerimizde önemli çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımız sonucunda da sağlıkta öncü illerden biri olan Denizli’de yine bir ilki yaşamanın gururu içerisindeyiz. Denizli Devlet Hastanemiz ilk dijital hastanemiz oldu. Yapılan bu çalışmalar ile hasta ve çalışan güvenliği üst düzeye çıkarılmış, zaman tasarrufu sağlanmış, bilimsel verilere anlık ulaşımı sağlayan hemşire ve hekim karar destek sistemleri ile hızlı ve güvenli tanı ve tedavi imkanları sağlanmıştır.Mutluyuz, gururluyuz, emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi