PAÜ’lü Gençlerden Doğaya Sevgi

0
843

Üniversiteli gençler, hem sağlıklarını hem de doğayı korudu.

Pamukkale Üniversitesi topluluklarından Pedalistler Topluluğu ve Genç Tema Topluluğu‘nun ortaklaşa düzenlendiği “Doğaya Yolculuk” etkinliği üniversiteli öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Denizli’nin gizli cennetlerinden olan Tekkeköy’deki dereye dikkat çekmek amacıyla “Bisikletini Al da Gel” sloganıyla düzenlenen bisiklet turuna topluluk üyelerinin ilgisi hayli yoğun oldu.

TRAFİK POLİSİ CEZA KESTİ

Pamukkale Üniversitesi’ne 7 kilometre mesafesi olan Denizli’nin gizli cennetlerinden Tekkeköy’deki dereye pedal çevirdiler. Kayıtları doğrulayıp bilgilendirme konuşması yaptıktan sonra Özel Denizli Cerrahi Hastanesi ambulansı ve trafik polisi eşliğinde tura başladılar. Ayrıca trafik polisi, bisiklet yoluna park eden otomobillere ceza kesti.

HEM SAĞLIKLARINI HEM DE DOĞAYI KORUDULAR

Etabın büyük bir kısmı bisiklet yolunda geçti. Üç mola verilen etkinlikte, üniversiteli gençler dere kenarına ulaştıklarında hem müzik eşliğinde eğlenceli oyunlar oynadılar hem de kumanyaları yediler.

Etkinlik sırasında halat çekme yarışması yapıp voleybol oynayan topluluk üyeleri yaklaşık 90 kişilik topluluk üyeleri seferber olup deredeki çöpleri topladı.

Etkinlik sonrası Genç Tema Topluluğu yaptığı açıklamada, etkinliğin çok eğlenceli geçtiğini ve katılan herkese ve etkinlikte eşlik eden Özel Denizli Cerrahi Hastanesi ambulansına, trafik polisi ekibine ve etkinliğin eğlenceli geçmesini sağlayan tüm topluluk üyelerine teşekkür etti.