Süper Başhekim İlkleri Yaşatıyor

0
17788

Denizli’nin süper Başhekimi Uz. Dr. Saçkan, Türkiye’ye ilkleri yaşatmaya devam ediyor.

Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Isparta Şehir Hastanesi Başhekimliği’ne atandı. Denizli Devlet Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi alanında görevine devam eden ve son 5 yılda da hastanenin Başhekimliği ve Yönetici görevlerinde bulunan Uz. Dr. Saçkan, Isparta Şehir Hastanesi’nde görevini sürdürecek.

Uzun yıllar Denizli’de görevini sürdüren, ulusal ve uluslararası arenada çalışmalarda bulunarak Denizli’nin ve Türkiye’nin gururu olan Uz. Dr. Saçkan, Avrupa, Asya ve Afrika’da görevlendirilmişti.


UZ. DR. KADİR GÖKHAN SAÇKAN KİMDİR?

2011 yılından beri Denizli Devlet Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi alanında görev yaptı. Son 5 yıl da Denizli Devlet Hastanesi gibi bölgenin en büyük hastanesinde Başhekim ve Yönetici görevinde bulundum. Bu süreçte, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın görevlendirmesi ile Afrika’da, Mogadishu Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalışmalarda bulundu.

Avrupa’da Arnavutluk da Sağlık Bakanlığı teknik ekibi olarak sağlıkta dönüşüm çalışmalarında görev aldım. Asya’da Pakistan Pencap Eyaletinde Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi’nde ve ülkede sağlıkta dönüşüm çalışmalarında görev aldı.

UZ. DR. SAÇKAN: “BEN DENİZLİ’NİN BİR EVLADIYIM”

Uz. Dr. Kadir Gökhan Saçkan
Uz. Dr. Kadir Gökhan Saçkan

Son olarak Sudan da Nyala Eğitim Araştırma Hastanesi’nda görev alan Uz. Dr. Saçkan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ben Denizli’nin bir evladıyım. Memleketimde elimden geldiğince hastalarıma mahcup olmamak için çok gayret ettim. Samimiyetle çalıştım üzerimde emeği olan büyüklerime, aileme mahcup olmamak için. Cenab-ı Allah’a mahcup olmamak için çok dua ettim. Şimdi nasipse Cumhurbaşkanımızın, “hayalimdeki projeler” dediği, geçen haftalarda da Sayın Başbakanımız ve Sayın Sağlık Bakanımız tarafından açılışı yapılan, Şehir Hastaneleri’nin Türkiye’de ilk yöneticisi ve Başhekim olarak önemli bir görevli buyuk bir sorumluluk aldım. Ayni şekilde mahcup olmamak için çok çalışacağım.”

Ayrıca bu memleketin evladı olduğunu tüm meslektaşları ve Denizli halkından gelen olumlu mesajlarla hissettiğini belirten Saçkan, “Memleketim Denizli’de çalışırken, bu memleketin bir evladı olduğumu sağolsun; gerek hastalarım, gerek dostlarım hep hissettirdi. Yurt dışı görevlerindeki gibi Şehir Hastanelerin’de de başarılı bir çalışma çıkaracağım ve memleketime zaman içinde bilgi ve tecrübe birikimimi arttırarak ileri ki zamanlarda iyi bir evlat olarak daha faydalı olacağım. Üzerimde hakkı olan, büyüklerinden, meslektaşlarından, dostlarımdan, anne ve babamdan helallik isterim.” dedi.