Tıp Bayramı Coşkuyla Kutlandı

0
2029

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Tıp Bayramı coşkusu yaşandı. 14 Mart Tıp Bayramı Kutlamaları 81 ilden seçilen yılın hekimlerinin ve 81 ilin sağlık yöneticilerinin katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

14 Mart Tıp Bayramı’nda Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan, alanında önemli başarılara imza atmış sağlık çalışanları ve 81 ilden gelen sağlık yöneticileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın misafiri olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlandı. Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Denizli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Veli Kılınçarslan, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk de Külliye’de düzenlenen Tıp Bayramı kutlamalarına katıldı.

Sağlık yöneticileri ve hekimler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerinin ardından, Sağlık Bakanlığı’nın 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerine katılmak üzere bakanlık konferans salonunda tertip edilen yılın hekimleri ödül törenine katıldılar.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen kutlamaya katılan Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında belirttiği “İnsanın kendini en çok çaresiz hissettiği o kritik zamanda imdada ilk sizler yetişiyorsunuz. Şahsen böylesine önemli bir mesleği icra eden sağlık emekçileriyle hasret gidermekten büyük bahtiyarlık duyuyorum. 14 Mart bu ülkenin okumuş gençliğinin iftiharıdır.” ifadelerinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Dr. Arpacı: “Cumhurbaşkanımızın destekleri ile birlikte Bakanlığımızın sağlığın geliştirilmesi ve yükseltilmesi adına yürüttüğü programlar, projeler ve sağlık yatırımları ilimizde tüm hızıyla devam etmektedir. Sağlıkta Dönüşüm Programının ikinci fazında da yine tüm sağlık kurum ve kuruluşlarımız ile Denizlimiz için çalışacağız. Bu tür etkinliklerin çalışmalarımızda bizleri daha da azimlendirdiğini ifade etmek isterim. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile sağlık hizmetlerinin her basamağında fedakarca çalışan ve değerli katkılarda bulunan meslektaşlarımın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.” diye konuştu.

Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk Külliye’de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın misafiri olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek Cumhurbaşkanımızın Sağlık camiasına hitaben söylediği: “İnsanın kendini en çok çaresiz hissettiği o kritik zamanda imdada ilk sizler yetişiyorsunuz. Şahsen böylesine önemli bir mesleği icra eden sağlık emekçileriyle hasret gidermekten büyük bahtiyarlık duyuyorum. 14 Mart bu ülkenin okumuş gençliğinin iftiharıdır. Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyorum.” sözleriyle duyduğu memnuniyetin iki katına çıktığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kutlamalardan sonra Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerine de katılan Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk: “Sağlık Bakanlığımızın da desteğiyle Denizli’de sağlıkta güzel işlere imza atıyoruz. Acıpayam ile başlayan sırasıyla Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Tavas Devlet Hastanesi, Çivril Devlet Hastanesi ve son olarak da Çameli Devlet Hastanesi ile devam eden modern hastanelerimizde en iyi sağlık hizmetini sunuyoruz. Ben buradan kesintisiz sağlık hizmetlerinin sunulmasında fedakarca çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.” dedi.