PAÜ’lü Öğrenciler Hemsball’u Tanıttı

0
652

Pamukkale Üniversitesi öğrencileri Pedagojik Formasyon Eğitimi kapsamında Milli Sporumuz Hemsball’u tanıttı. 

Pamukkale Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden pedagojik formasyon alan öğrenciler Öğretim Teknikleri ve Materyal Tasarımı dersi kapsamında Milli Sporumuz Hemsball’u tanıttı. Günlerdir tanıtım dersine hazırlanan öğrenciler, gerçekleştirdikleri sunumla Hemsball’a renk kattı.

2013 yılında resmiyet kazandığı günden bu yana, bir çok organizasyon, etkinlik ve akademik çalışmaların yapıldığı Hemsball’a Pamukkale Üniversitesi öğrencileri yeni bir soluk getirdi. Ders kapsamında gerçekleştirdikleri tanıtım kapsamında Hemsball’u teorik ve uygulamalı olarak tanıttılar.

“HEMSBALL ULUSLARARASI PLATFORMDA YER ALMALIDIR”

Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Veda Taşoğlu, Melis Çallı, Dilek Kanatsız, Fatma Özdemir ve Salim Emik, hazırladıkları çalışmanın başarıyla gerçekleşmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Denizli Güncel Sağlık’a konuşan öğrenciler, Milli Sporumuz Hemsball’un her geçen gün geniş kitleler tarafından beğeniyle takip edildiğini, Denizli’deki çalışmalar konusunda da bilgi sahibi olduklarını belirterek, uluslararası platformda sporun tanıtılma ve yaygınlaştırma faaliyetlerinin devam etmesi gerektiğini söyledi.

SPOR ENDÜSTRİSİNİN YENİ ÜRÜNÜ HEMSBALL

Açık ya da kapalı alan ayırt etmeksizin sert ve düz zemin olan her yerde oynanabilen Hemsball aynı zamanda sağlık deposu. Dikkat, odaklanma, denge, el, göz ve ayak koordinasyonu, enerji ve bir çok yönden olumlu etkileri yapılan akademik araştırmalar neticesinde kanıtlanan Hemsball, ülkemiz adına önemli bir endüstri, antrenör, sporcu, hakem, şirketler, uzmanlar ve birçok kesim tarafından da istihdam ve yatırım anlamı taşıyor.