Üretken bir nesil için adımlar atan Artı Koleji’nin şimdi ise gözü uzayda. Artı Koleji ve Pozitif Kalkınma Derneği (POZDER) işbirliği ile Uzayda Türkler Var projesi kapsamında eğitimler verildi. 

Çocuklara uzay farkındalığı, yaratıcı düşünme ve 21. yüzyıl becerileri kazandırmak amacıyla düzenlenen Uzayda Türkler Var projesi kapsamında Gönüllü Eğitmen Makbule Çavuş tarafından eğitimler verildi.

Çocukların hem eğlendiği hem de öğrendiği eğitim, 4., 5., 6. ve 7. sınıflara 2 hafta boyunca verilecek.

Proje kapsamında verilen eğitimler Denizli’de bir ilk olma özelliği taşıyor.


ARTI KOLEJİ KODLAMA VE ROBOTİK EĞİTİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Denizli’de 3 yıldır teknoloji eğitimlerine devam eden Artı Koleji, fark yaratmaya devam ediyor. Kodlama ve Robotik eğitimlerine 3 yıldır aralıksız devam eden okul, şimdi de çocuklarda uzay farkındalığı yaratıyor.MAKBULE ÇAVUŞ: “TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN NESİLLER GAYEMİZ”
Makbule ÇAVUŞ – Gönüllü Eğitmen

Projenin süreci hakkında bilgi veren Gönüllü Eğitmen Makbule Çavuş: “Projemizin süreci çok iyi ilerliyor. Çocuklarımıza uzay farkındalığı kazandırmak öncelikli gayemiz. Onlara birer birey olduklarını hissettirerek tüketen konumdan üretici konuma geçirmeyi hedefliyoruz. Yaratıcı düşünmelerini sağlamak gibi 21. yüzyıl becerilerini kazandırmayı amaçlıyoruz. Problem çözme ve eleştirel bakış açısı kazandırarak inovatif düşünmesini sağlayacağız. Eğitimlerimiz tüm hızıyla devam edecek.” dedi.