Hemsball’un İlk Kitabı Çıktı

0
483

Türkler tarafından keşfedilen Milli Sporumuz Hemsball’un ilk kitabı yayınlandı. 

2011 yılında keşfedilen ve 2013 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilerek Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu bünyesine katılan Milli Sporumuz Hemsball’un ilk kitabı görücüye çıktı.

Her yaştan bireyin oynayabileceği zevkli ve eğlenceli bir spor branşı olan Hemsball’un hızlı ilerlemesi ve tanıtılması için çalışmalar, Pamukkale Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olan Yrd. Doç. Dr. Süleyman Gönülateş’in kaleme aldığı, Prof. Dr. Erdal Zorba’nın editörlüğünü yaptığı “Her Yaş İçin Spor Hemsball” kitabıyla yeni bir soluk kazandı.

SÜLEYMAN GÖNÜLATEŞ’TEN TEŞEKKÜR

Yazar Süleyman Gönülateş, kitapta emeği geçenleri unutmadı. Hemsball sporuna ve kitabın hazırlanmasına katkı sunanlara teşekkür eden Gönülateş şunları kaydetti:

“Kitabın editörlüğünü yapan Sayın hocam Prof. Dr. Erdal ZORBA’ya, bu sporun doğuşunu sağlayan ve bugünlere gelmesini sağlayan Murat ALTINAY’a, gelişmesinde büyük katkıları olan Halil ALTINAY’a, eğitimlerin yapılmasında emeği geçen Anıl DALKIRAN, Kaan ALKAN, Kutay ALTINAY, Miray ALTINAY ve Kaan SERTER’e, kitabın bölüm yazarları Prof. Dr. Bülent AĞBUĞA, Dr. Ozan Sever, Araş. Gör. Akan BAYRAKDAR’a teşekkür ederim.”

HEMSBALL SAĞLIK DEPOSU

Açık ya da kapalı alan ayırt etmeksizin sert ve düz zemin olan her yerde oynanabilen Hemsball aynı zamanda sağlık deposu. Dikkat, odaklanma, denge, el, göz ve ayak koordinasyonu gelişi, enerji ve bir çok yönden olumlu etkileri yapılan akademik araştırmalar neticesinde kanıtlanan Hemsball, ülkemiz adına önemli bir endüstri, antrenör, sporcu, hakem, şirketler,  uzmanlar ve birçık kesim tarafından da istihdam ve yatırım anlamı taşıyor.