Güncel Sağlık Sosyal Görevini Yaptı

0
788

Denizli medyasında hızlı ilerleyişini sürdüren Denizli Güncel Sağlık Ailesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. “Pozitif Gelecek İçin Üreten Çocuklar” etkinliği kapsamında ‘Üreten Türkiye İçin Üreten Nesiller’ sloganıyla kodlama eğitimleri devam ediyor.

Denizli Güncel Sağlık ve POZDER işbirliğiyle “Pozitif Gelecek İçin Üreten Çocuklar” etkinliği kapsamında onlarca çocuk hem kodlama öğrendi hem de uzay farkındalığı kazandı. MakerKamp tarafından gerçekleştirilen “Uzayda Türkler Var” projesi kapsamında POZDER’de 3D tasarım ile uzaydaki problemler ve çağdaş, inovatif, üretken bir Türkiye için minik mucitler kendi icatlarını konuşturdular.

KOD OKURYAZARI OLDULAR

Habitat Derneği ve Türkiye Vodafone Vakfı ortaklığında gerçekleştirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi ile Habitat Derneği, Microsoft ve QNB Finansbank ortaklığında gerçekleştirilen “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesi kapsamında kodlama eğitimleri gerçekleştirildi. Bu eğitim kapsamında çocuklar kendi oyunlarını kendileri tasarladılar ve kod okuryazarı oldular.

EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Denizli Güncel Sağlık ile POZDER işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliklerde ulusal projeler devam ediyor. Denizli halkının yoğun ilgi gösterdiği projelere talep çığ gibi büyüyor. Ücretsiz ve Gönüllü Eğitmenler tarafından gerçekleştirilen eğitimler, çocukların ve velilerin yoğun talebi üzerine bu hafta da devam edecek.

Değerli Halkımıza, ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. 😊