Hayaller Bu Projede Buluştu

0
1073

Denizli’de hayaller Şahinler İlkokulu’nda buluştu. Şahinler İlkokulu’nu ziyaret eden Artı Koleji minikleri öyle bir sürpriz yaptı ki…

Denizli’nin Pamukkale İlçesinde bulunan bir köy okulunda geliştirilen “Hayaller Gerçek Oluyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Artı Koleji Yenilikçi Fikirler Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte, öğrenciler hem tanıştı hem de çok eğlendi.

Arkadaşlık duygularının pekişmesi ve sosyal birey olmanın temellerini atan Artı ve Şahinler Okulu öğrencileri, çocuk müzikleri eşliğinde geleneksel çocuk oyunlarının yanı sıra Milli Sporumuz Hemsball’u da oynamanın keyfini çıkardı.Etkinlik çerçevesinde düzenlenen faaliyetlerin ardından Artı ve Şahinler öğrencileri birbirine kitap hediye etti. Bu güzel kitap kardeşliğinde, duygulu anlar yaşanırken Şahinler Okulu minikleri, Artı Koleji’ndeki kardeşlerini el sallayarak uğurladılar.

Etkinlik sonunda bu güzel günün hatırası olarak Artı Koleji ve Şahinler İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri toplu fotoğraf çektirdiler.

PROJENİN FİNALİNE ARTI KATTILAR

Spor eğitiminin yanısıra kod okuryazarlığı eğitimi de alan Şahinler minikleri, kendi oyunlarını kendileri ürettiler. Bu eğitimler sayesinde çocuklar sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını öğrendi.

Artılı öğrenciler ise projenin finalinde arkadaşlarına kitap hediye etti. Şahinler minikleri de bu güzel hediyeyi karşılıksız bırakmayarak arkadaşlarına kitap hediye etti ve kitap kardeşliğine başlangıç yaptılar.

BURAK BÜLBÜL: “KİTAP KARDEŞİ OLDUK”

Burak BÜLBÜL – Artı Koleji Öğrencisi

Yenilikçi Fikirler Kulübü Gönüllüsü ve Etkinlik Koordinatörü Burak Bülbül Denizli Güncel Sağlık‘a konuştu. Projede yaşadığı anları anlatan Bülbül, şunları kaydetti:

“Etkinlik çok eğlenceli ve başarılı geçti. Hem Şahinler İlkokulu’ndaki arkadaşlarımızla tanışmak ve birlikte mutlu anları paylaşmak çok güzeldi. Kitap kardeşi olduk. Birlikte oyunlar oynadık. Bundan sonraki etkinliklerde de yer almak istiyorum.” dedi.