Tümü Engelsiz Yaşam İçin

0
461

Merkezefendi Belediyesi tarafından Gümüşçay Mahallesi’nde yapımı devam eden ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ için kayıtlar sürüyor. Vatandaşlar kayıtlar için belediyeye müracaat ediyor.

Merkezefendi Belediyesi, sosyal belediyecilikte önemli bir projenin daha altına imza atıyor. Daha önce ‘Merkezefendi’de Engelsiz Yaşam İçin Buluşuyoruz’ adıyla çalıştayının da yapıldığı projenin çalışmaları Gümüşçay Mahallesi’nde devam ediyor.

Engelli vatandaşlar için bölgenin ilk ve tek sosyal tesisi niteliğini taşıyan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ne kayıtlar, 29 Aralık 2017 tarihinde sona erecek.

Yapımında sona gelinen ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ için kayıtlar Merkezefendi Belediyesi’nde alınıyor. Engelli vatandaşlar için bölgenin ilk ve tek sosyal tesis niteliğini taşıyan yaşam merkezinde kuaförlük, mobilyacılık, otelcilik, halıcılık, market ve gıda reyonu, el işi, ahşap boyama, tekstil ve müzik gibi birçok mesleki eğitim merkezi ve sosyalleşme alanı yer alacak.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR, SON TARİH 29 ARALIK

Engelli vatandaşlarla birlikte engelli yakınlarının da faydalanabileceği tesis için kayıtlar da sürüyor. Vatandaşlar kayıtlar için Merkezefendi Belediyesi’ne müracaat ediyor. 29 Aralık 2017’de sona erecek olan kayıtlar için 444 8 662 numaralı telefondan ya da www.merkezefendi.bel.tr internet adresinden detaylı bilgi alınabilecek.

“KAYITLAR İÇİN BELEDİYEMİZE BEKLİYORUZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu “Merkezefendi ilçemize ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ni kazandırıyoruz. Burada hem engelli vatandaşlarımıza hem de ailelerine sosyal yaşam alanı sunacağız. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin mutluluğu öncelikli hedefimiz. Engelsiz Yaşam Merkezimiz için kayıtlarımız sürüyor. Kayıtlar için Merkezefendi Belediyemize bekliyoruz” dedi.