Siz de Bir Karikatürist Olabilirsiniz

0
631

Denizli’de Artı Koleji tarafından düzenlenen seminere Karikatürist Olcay Tosun katıldı.

Karikatürist Olcay Tosun, Artı Koleji öğrencileriyle düzenlenen seminerde bir araya geldi. Artı Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde öğrenciler Karikatürist Tosun’u dikkatle ve heyecanla izledi.

Etkinlik sırasında canlı performans sergileyen Karikatürist Tosun, öğrencilerin ilgili ve meraklı bakışlarını üzerinde topladı. Seminerde, Artı’lı öğrenciler de sergiledikleri canlı performansla göz doldurdu. Soru ve cevap şeklinde devam eden seminerde Karikatürist Tosun, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

OLCAY TOSUN: “HER ŞEY, AKADEMİK BAŞARI DEĞİL”

Olcay TOSUN - Karikatürist
Olcay TOSUN – Karikatürist

Başarılı bir karikatürist olmasının sırrını açıklayan Tosun, aynı zamanda öğrencilere gelecekte alacakları kararlar konusunda tavsiyelerde bulundu. Her şeyin akademik başarı olmadığını belirten Tosun; öğrencilere resim, karikatür, müzik gibi sosyal alanların da meslek kazandırabileceğini ifade etti. Karikatüristliğin meslek olarak yapılabileceğinin kendisinin bile yıllar sonra farkına vardığını, teknolojinin de mesleğine olumlu etkisi olduğunu ancak yeteneğin olmazsa olmaz olduğunu ve bu alana ilgi duyan öğrencilerin çalışması ve emek ayırması gerektiğini ifade etti.

CEYDA GÖKÇE: “AZ ÇİZGİ İLE ÇOK FAZLA DUYGU ANLATILABİLİR”

Ceyda GÖKÇE - Görsel Sanatlar Öğretmeni
Ceyda GÖKÇE – Görsel Sanatlar Öğretmeni

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Görsel Sanatlar Öğretmeni Ceyda Gökçe, “Öğrencilerimiz, sanatın farklı bir alanı ile tanıştı. Canlı performans ve dijital ortamda çizim yapılması onların çok ilgisini çekti. Öğrencilerimizin deneme çalışmaları da oldu. Aynı zamanda az çizgi ile çok fazla duyguyu ve karakteri bir arada izleyiciye anlatılabildiğini gördüler. Karikatürist Olcay Tosun başta olmak üzere izlemeye gelen değerli öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.” dedi.

 

DENİZLİLİ KARİKATÜRİST RESSAM ÇALLI’NIN YEĞENİ

Karikatürist sanatında sergilediği çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Olcay Tosun, aynı zamanda ulusal ve uluslararası çalışmalarıyla ülkemizi başarıyla temsil eden Denizlili Ressam Yaşar Çallı’nın yeğeni olarak dikkatleri çekiyor.