“Okul Sporları Bütçesi Artacak”

0
630

TRT Spor’da yayınlanan Basın Trübünü programına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, uyuşturucunun gençler için büyük bir tehdit olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TRT Spor’da yayınlanan Basın Gündemi programında spor gündemini değerlendirdi. Türkiye’nin spora en çok yatırım yapan ülkelerin başında geldiğini söyledi. Amatör sporları geliştirmek için yatırımların devam ettiğini belirten Osman Aşkın Bak, sadece bu yıl 900 basketbol sahası yaptıklarını kaydetti.

Uyuşturucu, Terörün En Büyük Gelirlerinden

Terörün en büyük gelir kaynakları arasında uyuşturucu olduğunu söyleyen Osman Aşkın Bak: “Sokaklar bizim olmalı. Bunun için belediyelerimizle işbirliği içinde çalışarak spor tesislerinin sayısını arttırdık. Dünyada spora en çok yatırım yapan ülkelerin başında geliyoruz. Yaptığımız statlara baktığınızda dünya standartlarının çok üstünde” dedi.

Okul Sporları Bütçesi Artacak

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protool kapsamında okullarda yetenek taramasının artacağını söyleyen Osman Aşkın Bak “Çocuklar en az iki branşta spor yapmalı” dedi. Okul Sporları Federasyonlarının bütçesinin de önümüzdeki yıl iki kat artacağını belirten Osman Aşkın Bak, bu konuda ailelere de görev düştüğünü söyleyerek her alanda çocuklara ve gençlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti.