Minik Yazılımcılar Oyunlarını Programladı

0
1752

Denizli’de minik yazılımcılar kendi oyunlarını üreterek yarınları kodladı.

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat’ın çocuklarda kodlama bilincinin geliştirilmesi amacıyla geçen yıl başlattığı ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi Türkiye’nin dört bir yanında sürüyor. Yaşları 7 ila 14 arasında değişen çocuklara kodlama eğitimi verilen projeyle bugüne kadar 11 ilde 4 bin çocuğa ulaşıldı.

Dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi bakımından önemli bir girişim olan Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında Efebey Koleji öğrencilerine eğitim verildi.

Yarını Kodlayanlar Projesi Gönüllü Eğitmeni Yasin Köse ve Hasan Çapacı tarafından gönüllü olarak verilen eğitimde minik öğrenciler Scratch programlama dili ile kendi oyunlarını kendi yaparak hem üretti hem de eğlendi.

Yarını Kodlayanlar projesi kapsamında verilen eğitimi başarıyla tamamlayan tüm öğrencilere sertifikaları Efebey Koleji Müdürü Mehmet Budak tarafından takdim edildi.

Mehmet Budak: “Öğrencilerimizin Üretken Bireyler Olması İçin Çalışıyoruz”

Efebey Koleji Müdürü

Efebey Koleji Müdürü Mehmet Budak, projeyle ilgili yaptığı açıklamada: “Öğrencilerimizin her zaman teknoloji ile barışık ve iç içe olması, bunları gerçekleştirirken de gelecekte üretken bireyler olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yarını Kodlayanlar projesi kapsamında düzenlenen eğitim de buna işaret ediyor. Emeği geçen herkese teşekkürler.” dedi.