Hemsball Hayat Boyu Öğrenme Programında

0
4694

3’ten 93’e herkesin oynayabildiği zevkli, eğlenceli ve enerji dolu Milli Sporumuz Hemsball Halk Eğitim Müdürlükleri’nda “Hayat Boyu Öğrenme” programıda dahil edildi.

Yerli ve Milli Sporumuz Hemsball büyüme trendini yükseltti. Kurulduğu günden bu yana gelişimini hızla sürdüren Hemsball bu kez Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında Halk Eğitim Müdürlüklerinde “Hayat Boyu Öğrenme” programına dahil edildi.

HEMSBALL SAĞLIK DEPOSU

Açık ya da kapalı alan ayırt etmeksizin sert ve düz zemin olan her yerde oynanabilen Hemsball aynı zamanda sağlık deposu. Dikkat, odaklanma, denge, el, göz ve ayak koordinasyonu gelişi, enerji ve bir çok yönden olumlu etkileri yapılan akademik araştırmalar neticesinde kanıtlanan Hemsball, ülkemiz adına önemli bir endüstri, antrenör, sporcu, hakem, şirketler,  uzmanlar ve birçık kesim tarafından da istihdam ve yatırım anlamı taşıyor.

HEMSBALL ANTRENÖRLERİ KAZANACAK

Hemsball Antrenörleri açısından da önemli gelişmelerden birine tanıklık ettiğimiz Hayat Boyu Öğrenme programı kapsamında antrenörler 3’ten 93’e herkese devlet desteği ile ücretsiz eğitim verip ücretini de Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alabilecekler.

DENİZLİ’DE ANTRENÖRLÜK KURSU AÇILACAK

Hemsball sporunun ilk yaygınlaştığı illerden biri olan Denizli’de daha önce iki kez antrenörlük eğitimi düzenlenmişti. Edinilen bilgiye göre bu kez Denizli üçüncü kez atrenörlük eğitimine ev sahipliği yapacak.

Daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ