Milli Otomobili Yakından Gördüler

0
2540

Pamukkale Üniversitesi, Artı’lı öğrencilere kapılarını açtı. Artı Koleji Yenilikçi Fikirler Kulübü ve Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Yerli Otomobilimiz Alatay’ın tanıtımı gerçekleştirildi.

Artı Koleji Yenilikçi Fikirler Kulübü’nün geçen sene düzenlediği Hayalleri Gerçek Olanlar panelinde konuşmacı olarak yer alan Alatay Proje Sorumlusu Hüsamettin Serter tarafından Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda aracı yaparken geçtikleri aşamaları anlatan bir seminer düzenlendi ve seminerin sonunda alkış yumağı oluştu. Öğrenciler, seminerin ardından Alatay’ı yakından görmek için aracın yanına gitti.

HÜSAMETTİN SERTER’E SORU YAĞMURU

Öğrencilerin meraklı bekleyişleri ve yoğun ilgisi altında Alatay’ı anlatan Serter, bugüne gelen sürecin zorlu ve çetin olduğunu ama sonunda Alatay gibi Türkiye birincisi olmuş bir elektrikli arabayı Türkiye’ye kazandırdıklarını ifade etti. Öğrencilerden gelen soruları tek tek yanıtlayan Serter, başarının sırrını da açıkladı. Her şeyden önce ekip çalışmasının önemli olduğunu belirten Serter, çalışkan ve uyumlu bir ekiple büyük başarılar elde ettiklerini söyledi.

HÜSAMETTİN SERTER: “ALATAY ULUSLARARASI ARENADA YARIŞACAK”

Öğrencilerin cevabını merakla beklediği sorulardan bir tanesine de Alatay’ın bundan sonraki süreçte ne yapacağıydı. Bu soruları da içtenlikle yanıtlayan Serter, bundan sonraki süreçte artık Türkiye sınırlarını aştıklarını uluslararası arenada Alatay’ın boy göstermesi gerektiğini söyledi.

ARTI’LI ÖĞRENCİLER İLK KEZ ALATAY’I YAKINDAN GÖRDÜLER

Seminerin ardından Artı’lı öğrenciler elektrikli otomobili yakından tanımak için yanına gitti. Alatay’ın özelliklerini uygulamalı olarak Artı’lı öğrencilere gösteren Serter, aracın her parçasını tek tek anlattı. Elektrikli otomobil Alatay’ı ilk defa gören Artı’lı öğrencilerin heyecanlı bakışları gözlerinden okundu.