Türkiye Birincisi Otomobili İlk Kez Görecekler

0
372

Pamukkale Üniversitesi, Artı’lı öğrencilere kapılarını açıyor. Artı Koleji ve Pamukkale Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği etkinlikte Yerli Otomobilimiz Alatay’ın tanıtımı gerçekleştirilecek.

12 Ekim 2017 saat 14:00-15:30 saatleri arasında Artı Koleji Yenilikçi Fikirler Kulübü tarafından Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenecek olan okul gezisinde öğrenciler, Pamukkale Üniversitesi’nde çalışmaları gerçekleştirilen ve Türkiye birincisi olan Elektrikli Otomobili yakından tanıma fırsatı yakalayacak.

ALATAY’I HÜSAMETTİN SERTER ANLATACAK

Artı Koleji Yenilikçi Fikirler Kulübü’nün geçen sene düzenlediği Hayalleri Gerçek Olanlar panelinde konuşmacı olarak yer alan Alatay Proje Sorumlusu Hüsamettin Serter tarafından Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda aracı yaparken geçtikleri aşamaları anlatan bir seminer düzenlenecek.

ARTI’LI ÖĞRENCİLER İLK KEZ ALATAY’I GÖRECEKLER

Seminerin ardından Artı’lı öğrenciler elektrikli otomobili yakından tanımak için yanına gidecek. Elektrikli otomobil Alatay’ı ilk defa görecek olan Artı’lı öğrencilerde heyecanlı bekleyiş başladı. Öğrenciler, %100 yerli olan ve motorundan parçalarına kadar her şeyi Türkiye’de üretilen otomobili görmek için sabırsızlanıyor.