Gençler Çal’da Denizli’yi Konuştu

0
1213

Denizlili gençler Genç Dostu Kentler Endeksi Projesi kapsamında Çal’da çalıştayda buluştu.

Geçtiğimiz günlerde Denizli’nin Çal İlçesi’nde, Çal Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde “Genç Dostu Kentler Çalıştayı” düzenlendi. Bu kapsamında Denizlili gençler Denizli’nin yaşanılabilir kent olması için neler yapılması gerektiğini düzenlenen çalıştayda konuştu. Ulaşım, istihdam, kentin fiziki yapısı, gelecek beklentilerine kadar çeşitli konularda gerçekleştirilen çalıştayın raporları ilgili makamlara bilgilendirilecek.

Denizli Güncel Sağlık’a Konuştular

Ulusal Gençlik Parlamentosu Yürütme Kurulu Üyesi Gaye Tuğrulöz, Habitat Derneği Saha Koordinatörü Birbey  Kılınçcı ve Çal Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Almes Yüksel, proje ve çalıştay hakkında Denizli Güncel Sağlık’a önemli açıklamalarda bulundu.

İŞTE  AYRINTILAR: 

Genç Dostu Kentler Endeksi Projesi Nedir? 

Genç Dostu Kentler Endeksi (GDKE) projesi, Mart 2016 – Mart 2018 dönemine yönelik İstanbul İsveç Başkonsolosluğu desteği ile gerçekleştirilen bir projedir. Habitat Derneği ve Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği (OGDD) ortaklığında yürütülen proje, temel olarak kapasite gelişimi, katılım hakları esasında farkındalık yaratmayı, gençlerin yerel karar alma süreçlerine dahiliyetini, kentlerine olan aidiyetini artırmayı, gençler için daha yaşanabilir kentler yaratmayı ve gençlerin katılımını sürdürülebilir kılmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda proje; merkezi ve yerel yönetimlerin gençliğin ihtiyaçlarını ve önceliklerini görebileceği veriler ışığında, yereldeki gençliğin sorunlarını tartışıp çözüm önerileri geliştirebilecekleri platformlar hazırlamayı amaçlamaktadır.