“Evde Sağlık Hizmet Kalitesi Artacak”

0
1052

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Merkezefendi Belediyesi arasında evde sağlık hizmeti alan ve yatarak tedavi olan hastalara yönelik 200 Adet motorlu hasta yatağı temin edilmesine dair iş birliği protokolü imzalandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen protokole Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk ve basın mensupları katıldı.

Bu protokol kapsamında; çeşitli hastalıkları nedeniyle evde sağlık hizmetinden yatarak tedaviye ihtiyacı olan hastalar; Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince belirlenecek olup, aciliyet sıralarına göre hastalara Merkezefendi Belediyesi tarafından 200 adet motorlu hasta yatağı temin edilecektir. Hastaların rahat bir şekilde istirahat etmeleri için elektronik ve tam donanımlı olarak üretilen bu yataklar sayesinde sürekli yatmaya dayalı meydana gelebilecek hastalıkların (geniş yaralar vb.) önlenmesi hedeflenmektedir.

Evde Sağlık Hizmeti Kalitesi Elektronik Yataklar İle Daha Da Artacak

Uz. Dr. Berna ÖZTÜRK – Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri

Denizli’nin Türkiye’de ilk Evde Sağlık Hizmetini başlatan illerin arasında yer aldığını belirten Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, Birliğe bağlı 11 sağlık tesisinde evde sağlık birimlerinin bulunduğunu ve 2 uzman hekim, 8 pratisyen hekim, 1 diş hekimi, 30 diğer sağlık personeli ve 16 yardımcı personelle ile birlikte toplamda 57 kişilik bir ekiple Denizli’ye hizmet verdiklerini söyledi. Öztürk: “İl geneli yaklaşık 3 bin 200 hastamıza evde sağlık hizmeti veriyoruz. Ekiplerimiz; hastalarımızın takibinde yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi, ihtiyacı olan hastalarımıza psikolog ve diyetisyen desteği sağlamaktadır. Evde Sağlık Hizmeti alan hastalarımız çoğunlukla yatağa mahkum hastalarımızdır. Bu nedenle yataklarının kullanışlı ve kaliteli olması çok büyük önem taşımaktadır. İşte bugün biz de evde sağlık hizmeti alan hastalarımızın Merkezefendi Belediyemiz ile imzaladığımız bu protokolle evlerinde daha rahat bakımlarının yapılabilmesi, elektronik ve tam donanımlı olarak üretilen bu yataklar sayesinde evlerinde bir hastane konforunda rahat istirahat edebilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu anlamda bu protokolün imzalanmasına öncülük eden Sayın Valimiz Hasan Karahan’a ve Birliğimize verdiği destekten dolayı Sayın Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.