Başkan Gürlesin’e DOHAYKOT’tan Ziyaret

0
569

Doğayı ve hayvanları koruyan üniversiteli gençler, Başkan Gürlesin ile istişarede bulundu.

Pamukkale Üniversitesi Doğayı ve Hayvanları Koruma Topluluğu üyeleri, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i makamında ziyaret etti.

Denizli’de doğa ve hayvanlar ilgili yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi bünyesinde kurulan topluluklardan olan Doğayı ve Hayvanları Koruma Topluluğu (DOHAYKOT) Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i ziyaret etti.

Başkan Gürlesin ile üniversiteli gençlerin buluşmasında topluluğun yaptığı çalışmalar ve yapacak oldukları proje ve faaliyetler hakkında istişarede bulunuldu.

HAYVANLARIN SESİ OLDULAR

2016-2017 eğitim öğretim yılı güz döneminde; “Hayvanların Sesi Ol” isimli bir konferans veren topluluk, “Bir Sen Bir Ben Bir de Mama” isimli bir bağış kampanyası başlatarak, 650 kilo mama bağışı topladı ve 500 kilosunu iki aylık bir süre zarfında 300 gönüllü ile dağıttı.

Düzenli olarak barınak ziyaretleri yapan DOHAYKOT, sadece ziyaret etmiyor, mıntıka temizliğinden, hayvanların ihtiyaçlarına kadar çalışmaları da yapıyor. Ayrıca topluluk, üniversite kampüsüne bu yıl 10 adet köpek kulübesi ve 13 adet kuş yuvası yaptı.

DOHAYKOT AİLESİ KİMDİR?

DOHAYKOT ailesi, etkinliklerinde özellikle sokak hayvanlarına karşı olan ön yargıyı kırmaya, Denizli Büyükşehir Belediyesi Barınağı’na yardım etmeye ve geri dönüşüme dikkat çekmeye çalışıyor. Yarının büyükleri çocuklarımıza bunları aşılamak için elimizden geleni yapıyor.

DOHAYKOT Ailesi’ne ulaşmak için tıklayın.