Mimar Adaylarına Proje Ödülü

0
878

Teras Park AVM’de gerçekleşen ödül töreninde mimar adayları arasında düzenlenen çevre ile ilgili yarışmada kazanan projelerin sahipleri ödüllerini aldı.

Teras Park Alışveriş Merkezi (AVM) ve Pamukkale Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu “Yeşil Avlu-Mavi Dünya Alanları İçin Rekreaktif  Mekan Önerisi” konulu mimari yarışması sonuçlandı.

Faaliyetlerini, çevre ile ilgili yasa ve yönetmeliklere uygun olarak sürdürmek isteyen Teras Park AVM, enerji ve çevre arasındaki verimli kullanımı sürekli olarak özendirecek ve çağa uygun adımlar atmayı, katı atıkların azaltılması ve geri dönüştürülmesi için atık yönetim sistemleri oluşturmayı hedefliyor.

Pamukkale Üniversitesi’nde mimarlık eğitimini sürdüren üniversite öğrencilerinin başvurduğu yarışma ile Mimarlık Bölümü bünyesinde yürütülen tasarım ve eğitim alanına katkı sağlayabilmek ve öğrencilere ders dışı eğitim süreçlerine faaliyet alanı oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmada sonuçlar belli oldu.

Yarışmada, Seçici Kurul’da; Değerlendirme Kurulu Üyeleri olarak Yrd. Doç. Dr. Işıl Uçman Altınışık, Yrd. Doç. Dr. Gözde Kan Ülkü ve Yrd. Doç. Dr. M. Burak Altınışık yer alırken raportör olarak Y. Mimar Saadet Mutlu Kaytan yer aldı.

19 Haziran’da sona eren yarışmada 20-21 Haziran tarihleri arasında üç tane finalist için jüri değerlendirmesi yapıldı. Jüri değerlendirmesinin sonucunda ise yarışmacıların 2.000 TL değerinde hediye çekleri takdim edildi.

Ödüllerin sahibi, Mimarlık Fakültesi öğrencileri Nilay OTÇU, Kübra GÜR, Nesrin ŞİMŞEK, Güldeste ÖZTÜRK, Betül MAYUK, Hatice ŞEN, İlknur EFEOĞLU oldu.