Bu Eğitimi Sakın Kaçırmayın

0
896

Üniversiteli öğrenciler sosyal medyayı öğrenecek.

Pamukkale Üniversitesi topluluklarından Uluslararası Genç Eğitimciler Topluluğu ve Sosyal Bilgiler Topluluğu’nun ortaklaşa düzenleyeceği “Sosyal Medya Okuryazarlığı” eğitimi, öğrencilere sosyal medyayı sağlıklı kullanma yollarını öğretecek.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan ücretsiz eğitim, saat 14:00’da başlayacak. Ayrıca eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Etkinliğe ulaşmak için TIKLAYINIZ

Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği desteğiyle düzenlenecek olan eğitim kapsamında katılımcılara, internetin geçmişten günümüze yaşadığı tarihsel dönüşümden başlayarak , sosyal medyanın ne olduğu ve neden önemli olduğunu, ne gibi yararlarının ve zararlarının olabileceği, hangi araçlarla yönetildiği, sosyal medyada kişisel itibarın nasıl yönetileceğini konusunda bilgilendirme içeren bir eğitim verilecek.

Aynı zamanda eğitim sosyal medyanın yaygınlaşması ile konuşulmaya başlanan sosyal medya etiği ve internet hukuku hakkında bilgilendirme sağlayan bir amacı da içinde barındırmaktadır.

Eğitim kapmasında, sosyal medyanın geleneksel medyadan ayrıldığı noktalar da göz önünde bulundurularak, kullanıcıların aktif ve bilinçli sosyal medya kullanıcıları olmaları sağlanmaya çalışılacaktır. Eğitim, Şefika Tırampacı ve Sercan Kort tarafından gerçekleştirilecek.