Öztürk: “Bu Spor Bizim Sporumuz”

0
782

Denizli’de Hemsball rüzgarı esmeye devam ediyor.

Birçok kurum, kuruluş, dernek, parklar ve mahallelerde eğitimlerine devam eden Denizli Hemsball Tutkunları Milli Sporumuz Hemsball’u yaygınlaştırıyor.

Tutkunlar, en son yaptığı etkinlikte ise Pamukkale Üniversitesi’ndeydi.

Uluslararası Genç Eğitimciler Topluluğu (UGET) ve Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliği ile düzenlenen “Herkes İçin Hemsball” etkinliği gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi’nde, Spor Eğitim Uzmanı Burak Öztürk tarafından verilen pratik ve uygulamalı eğitimde katılımcılar, sağlık açısından önemli bir katkı sağlayan Milli Sporumuz Hemsball’u tanıma fırsatı yakaladı.

Eğitim Fakültesi Zemin Kat Drama Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Spor Eğitim Uzmanı Öztürk tarafından Hemsball’un tarihçesi, Hemsball’un faydaları gibi birçok konuya değinildi. Ayrıca katılımcılar, tanıtım sonrası Hemsball’u oynarken keyifli anlar yaşadı.

“BU SPOR BİZİM SPORUMUZ”

Spor Eğitim Uzmanı Burak Öztürk
Spor Eğitim Uzmanı Burak Öztürk

Etkinlikte Hemsball spor branşını tanıtımını yapan Spor Eğitim Uzmanı Burak Öztürk ise, etkinliklerin tüm hızıyla devam edeceğini belirtirken, “Pamukkale Üniversitesi’nde çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdi. UGET’e de bizleri misafir ettikleri için teşekkür ederim. Ayrıca Milli Sporumuz Hemsball’un yaygınlaştırılmasına da katkı sağlıyorlar. Bu bakımdan Hemsball’a sahip çıktıkları için de teşekkür ederim. İnşallah sporumuzun daha iyi noktalara gelmesi için hep birlikte çalışacağız.” dedi.

ETKİNLİKLER “SOSYAL MEDYA” İLE DEVAM EDECEK

Uluslararası Genç Eğitimciler Topluluğu’nun düzenlediği çeşitli etkinliklerin 3’ncüsü Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitimi olacak. Sosyal Bilgiler Topluluğu ile düzenlenecek olan eğitim Pamukkale Üniversitesi Engin Aksel Konferans Salonu’nda 2 Mayıs Salı günü saat 14:00’da başlayacak. Eğitim ve sertifika ücretsiz olup, eğitim sonunda sertifika verilecek.