PAÜ’lü Öğrenciler Milli Sporuna Sahip Çıkıyor

0
790

Denizli, Milli Spor Hemsball’a sahip çıkmaya devam ediyor.

Uluslararası Genç Eğitimciler Topluluğu (UGET) ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğiyle düzenlenecek olan “Herkes İçin Hemsball” etkinliğinde Milli Sporumuz olan Hemsball tanıtılacak.

Dikkat, odaklanma, denge, el ve ayak koordinasyonunun gelişimi gibi yararları olan, 3’den 93’e her insanın oynayabileceği bir spor branşı olan Hemsball, Spor Eğitim Uzmanı Burak Öztürk tarafından uygulamalı olarak kurallarıyla tanıtılacak.

25 Nisan Salı günü 16:00’da Eğitim Fakültesi Zemin Kat Drama Salonu’nda düzenlenecek olan etkinlikte Hemsball spor branşı, Hemsball’un dünyadaki yeri, insan sağlığına yararları anlatılacak.

HEMSBALL NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) 06 Ocak 2012 THİSF/31 sayılı yazısı ile Hemsball’un destekleme kararı vermiştir. T.C. Gençlik Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün 11/07/2013 tarihinde 20262901-020/4065 sayılı yazısı ile ‘’Hemsball Resmi Spor Branşı’’ olarak Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır. Odaklanma ve konsantrasyon gelişimini sağlamak, denge gelişimini sağlamak, zihinsel koordinasyonu sağlamak, refleksleri geliştirmek, esneklik kazandırmak gibi özellikleri içinde barındıran desteğiyle Milli Sporumuz Hemsball’un tanıtımı Herkes İçin Spor Federasyonu’nun desteği ile Pamukkale Üniversitesi’nde yapılacak.