PAÜ’lü Öğrencilerden Sağlıklı Etkinlik

0
1036

Üniversiteli öğrenciler doğa için pedal çevirdiler.

Pamukkale Üniversitesi topluluklarından Pedalistler Topluluğu ve Genç Tema Topluluğu‘nun ortaklaşa düzenlendiği “Doğa İçin Pedalla” etkinliği üniversiteli öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Baharın gelmesiyle beraber daha yaşanabilir bir doğaya dikkat çekmek amacıyla “Haydi Sen de Doğa İçin Pedalla” sloganıyla düzenlenen bisiklet turuna topluluk üyelerinin ilgisi hayli yoğun oldu.

Pamukkale Üniversitesi Gölbahçe’de bisikletleriyle buluşan topluluk üyeleri Çamlık Seyir Tepesi’ne doğru hareket etti. Çamlık Seyir Tepesi’nde mola veren üniversiteli öğrenciler yanlarında getirdikleri meyvelerin eşliğinde daha yaşanabilir doğa için paylaşımlarda bulundu.

Mola sonrasında gönüllü olan topluluk üyeleriyle beraber çeşmelere doğru hareket eden üniversiteli öğrencilerin bisiklet turu etkinliği renkli anlara sahne oldu.

Gönüllüler, etkinlik süresince, sosyal medya hesaplarında #doğaiçinpedalla#doğaiçingönüllüyüm#meyvenialdagel etiketleriyle paylaşımlarda bulundular.

Pedalistler Topluluğu‘nun yaptığı yazılı açıklamada, “Genç Tema Topluluğu ile birlikte düzenlediğimiz turumuz. Gelen herkese çok teşekkür ederiz. Sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere sağlıkla kalın.” ifadeleri yer aldı.

Genç Tema Topluluğu‘nun yaptığı yazılı açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: “Baharın bize sıcaklığını göstermesini fırsat bulup bu hafta sonu kendimizi Pedalistler Topluluğu ile doğaya attık. Üniversitemizde ki Gölbahçe’den başlayıp Çamlık Seyir Tepesine gönüllülerimizle pedalladık. Etkinliğimiz gönüllülerimiz sayesinde sağlık, enerji ve eğlence dolu geçti. Mola yerlerimizi egzersizlerle, oyunlarla, türkülerle ve sohbetlerle değerlendirdik. Bize katılan bütün arkadaşlarımıza ve Pedalistler Topluluğu’na teşekkür ederiz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere… Herkese yeşil günler…”