Okullar Hayat Olacak

0
706

Denizli’de çevre bilinci kazandırılmaya devam ediyor. Üniversiteli öğrencilerin geliştirdiği proje kapsamında miniklere çevre sağlığı bilinci kazandırılacak.

Pamukkale Üniversitesi öğrencileri çevre dostu bir proje geliştirdi. Sosyal Proje Geliştirme dersi kapsamında geliştirilen “Okullar Hayat Olsun” projesi Genç Tema Topluluğu Gönüllüsü öğrenciler tarafından başlatıldı.

Çocukların, daha yaşanabilir bir doğa bilinci, çevre sağlığı bilincini aşılamak amacıyla başlatılan proje kapsamında üniversiteli öğrenciler, miniklere yönelik fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

Doğa dostu proje olan “Okullar Hayat Olsun” projesinde Denizli Vakıfbank İlkokulu öğrencileri ile gerçekleştirilen etkinlikte minikler hem fidan dikti hem de gönüllülerle beraber doyasıya eğlendi.

Genç Tema Topluluğu‘ndan yapılan açıklamada, “Sosyal proje geliştirme dersi kapsamında Genç TEMA Gönüllüsü arkadaşlarımız “Okullar Hayat Olsun” isimli kendi projelerini başlattılar. Bu umut yeşerten güzel projenin geçen hafta Denizli Vakıfbank İlkokulu ile miniklerimize doğa ve çevre bilinci kazandırmak için fidan dikim ayağını gerçekleştirdiler. Öncelikle kendilerini böyle doğa dostu bir hareket başlattıkları için kutluyor ve projenin en güzel şekilde devam etmesini diliyoruz. Projede emeği geçen, arkadaşlarımızdan desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz.”